STRONA NA SPRZEDAŻ - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem twojeagro@wp.eu
Producent maszyn
POM Augustów
Rodzaje maszyn POM Augustów
Firmy handlowe związane z POM Augustów
  • HBT M.B.Z. NĘDZA SP. J. Autoryzowany dealer
  • ROLSAD SP. J.
  • ROLSAD SP.J.
POM Augustów
Pracowniczy Ośrodek Maszynowy w Augustowie Sp. z o.o.
ul. Tytoniowa 4
16-300 Augustów

Państwowy Ośrodek Maszynowy w Augustowie powołany został decyzją nr 1/55 Ministerstwa Rolnictwa - Centralnego Zarządu Państwowych Ośrodków Maszynowych z dnia 23.09.1955 r. na wniosek Wojewódzkiego Zarządu Państwowych Ośrodków Maszynowych w Białymstoku. Zarejestrowany został pod numerem 424. Organizację przedsiębiorstwa rozpoczęto jednak znacznie wcześniej.
Zakład powstał na terenie byłych koszar, budynki pochodziły z roku 1895. POM powołany został przede wszystkim do obsługi spółdzielni produkcyjnych pod względem mechanizacji procesów produkcji rolnej, remontów sprzętu rolniczego, obsługi agrotechnicznej i tzw. opieki politycznej.
W 1956 roku zlikwidowano spółdzielnie ale POM przetrwał i od roku 1959 sprawował opiekę nad kółkami rolniczymi, zorganizował ośrodek szkoleniowy dla traktorzystów, prowadził instruktaż i kontrolę właściwej eksploatacji sprzętu, wspomagał działalność mechanizacyjną kółek.
POM prowadził usługi wodno-kanalizacyjne, montował zbiorniki zbożowe, zajmował się uprawą i ochroną roślin, rozwijał także działalność produkcyjną. Produkował m. in. wozy ogumione, szafki narzędziowe.
W roku 1970 powstała stacja diagnostyczna, zajęto się też mechanizacją hodowli. W latach 80 - tych zakupiono dokumentację na produkcję przenośników ślimakowych do zboża, produkowano też łyżki, cięgna i brony. W roku 1992 zakupiono dokumentację na produkcję rozsiewacza nawozów "Motyl".
W 1997 roku POM został sprywatyzowany zgodnie z ustawą o komercjalizacji i prywatyzacji przedsiębiorstw państwowych.
Na bazie zakupionego od Skarbu Państwa majątku Państwowego Ośrodka Maszynowego powstała spółka pracownicza, którą zawiązała cała załoga i kierownictwo przedsiębiorstwa (121 udziałowców). Spółka powołana 10.10.1997 r. przejęła firmę o nazwie Pracowniczy Ośrodek Maszynowy Sp. z o.o.
Ustalono, że może ona tworzyć oddziały i przedstawicielstwa w kraju i za granicą, prowadzić zakłady produkcyjne, handlowe i usługowe. Postanowiono rozwijać działalność w trzech kierunkach:
produkcja: maszyn rolniczych, urządzeń i części zamiennych,
usługi: ślusarskie i spawalnicze, naprawy ciągników i maszyn rolniczych,
sprzedaż: prowadzenie działalności handlowej maszynami i częściami w kraju i za granicą.
Spółkę zawarto na czas nieokreślony, wysokość kapitału zakładowego ustalono na 532 800 zł i podzielono go na 5 328 równych udziałów po 100 zł. Spółkę zarejestrowano w Sądzie Rejonowym Wydziału Gospodarczego w Suwałkach i wpisano do Rejestru Handlowego w Dziale B pod numerem rejestracyjnym RHB-1127.
Pracowniczy Ośrodek Maszynowy Sp. z o.o. od początku swego istnienia, mimo wszelkich przeciwności, rozwija swoją działalność. Specjalizuje się w produkcji przenośników ślimakowych o napędzie hydraulicznym i pneumatycznym, rozsiewaczy do nawozów, bron i silosów paszowych, za które zdobywa ważne nagrody. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność usługową w zakresie napraw (w tym gwarancyjnych) maszyn rolniczych, diagnostyki samochodowej, remontów budowlanych, prowadzi też działalność handlową maszynami rolniczymi, częściami zamiennymi, samochodami osobowymi, skuterami i materiałami budowlanymi.

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie objęte są ochroną prawną. Zakaz kopiowania, rozpowszechniania i publicznego odtwarzania bez zezwolenia producenta.

Rodzaje maszyn POM Augustów
Strona jest zgodna z XHTML 1.0 Strict i została zoptymalizowana dla przeglądarek IE7+, Opera 9+, FireFox 3+, Google Chrome, Safari 4+