STRONA NA SPRZEDAŻ - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem twojeagro@wp.eu

Agregat VADERSTAD BioDrill 180-250

Agregat VADERSTAD  BioDrill 180-250
Agregat VADERSTAD  BioDrill 180-250
Agregat VADERSTAD  BioDrill 180-250
Agregat VADERSTAD  BioDrill 180-250
Agregat VADERSTAD  BioDrill 180-250
Agregat VADERSTAD  BioDrill 180-250

BioDrill to uniwersalne urządzenie do wysiewu małych nasion podczas prowadzenia uprawy agregatem uprawowym. BioDrill 180 i 250 wyposażone są w kołeczkowe aparaty dozujące oraz grawitacyjny wysiew za talerzami uprawowymi.
ZALETY:
Elektryczny napęd systemu dozującego
System dozujący zasilany jest przez silnik elektryczny, którego prędkość jest zależna od prędkości prowadzonej uprawy. Prędkość określana jest bardzo precyzyjnie za pomocą radaru zamontowanego w tylnej części maszyny. System dozujący wymaga zasilania +12 V i 20A (240 Watt), a sterowany jest za pomocą Control Box, dokładnie tak samo jak w siewnikach Rapid. Kalibrowanie urządzenia i zmiana dawki wysiewu odbywa się bezpośrednio na konsoli Control Box.
Łatwa kalibracja
Kalibrację wykonuję się bardzo łatwo i szybko. Polega ona na umieszczeniu korytka na nasiona pod obudową aparatów dozujących oraz naciśnięciu przycisku na pilocie, oraz zmierzeniu masy nasion i wpisanie wartości do Control Station. Stosunek pomiędzy zmierzoną ilością a liczbą obrotów wykonanych przez aparaty dozujące jest obliczana przez konsolę Control-Station, która kalibruje system.
Przestronna Skrzynia nasienna
Skrzynia nasienna ma pojemność 180 litrów w BioDrill przeznaczonym do maszyn o szerokościach roboczych 3 i 3,5 m oraz 250 litrów w BioDrill przeznaczonym dla modeli 4-metrowych.
Równy wysiew
Ziarna spadają ze zbiornika materiału siewnego pod własnym ciężarem w przewody oraz zostają wciśnięte w glebę przez wał. Dystrybucja materiału siewnego i precyzja siewu są dobre. 7 lub 8 przewodów na metr szerokości roboczej zapewnia równomierne rozmieszczenie nasion na całej szerokości roboczej.
Odłączenie po wykonanym siewie
Urządzenie BioDrill należy odłączyć po wykonanym siewie od agregatu uprawowego aby zachować maksymalną żywotność zbiornika nasiennego. BioDrill jest w standardzie zaopatrzony w zestaw wsporników do składowania.
Control-Station
Dzięki zastosowaniu konsoli Control-Station wiele funkcji maszyny jest dostępnych z kabiny ciągnika a komunikaty wyświetlane na ekranie są przejrzyste i jasne - np. obroty wentylatora, czy dane z aparatu dozującego. Control-Station można również wyposażyć w dodatkowe urządzenie do sterowania wysiewem nawozów i / lub nasion. Korekty mogą być wykonane z fotela operatora.

Broszury i katalogi:
Źródło danych: Vaderstad

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie objęte są ochroną prawną. Zakaz kopiowania, rozpowszechniania i publicznego odtwarzania bez zezwolenia producenta.

Strona jest zgodna z XHTML 1.0 Strict i została zoptymalizowana dla przeglądarek IE7+, Opera 9+, FireFox 3+, Google Chrome, Safari 4+