STRONA NA SPRZEDAŻ - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem twojeagro@wp.eu

Agregat VADERSTAD Cultus 300-400 (mounted/trailed)

Agregat VADERSTAD Cultus 300-400 (mounted/trailed)
Agregat VADERSTAD Cultus 300-400 (mounted/trailed)
Agregat VADERSTAD Cultus 300-400 (mounted/trailed)
Agregat VADERSTAD Cultus 300-400 (mounted/trailed)
Agregat VADERSTAD Cultus 300-400 (mounted/trailed)

Intensywna uprawa do głębokośći 25 cm.
W roku 2009 wprowadziliśmy na rynek model kultywatora Cultus o szerokości roboczej 3.0, 3.5 i 4.0 m. Konstrukcja maszyny oparta jest na tych samych komponentach co większe modele Cultus o szerokościach roboczych 4,2 - 6,2 m. Maszyna wystepuje w wersji zawieszanej i ciągnionej. Istnieje możliwość zastosowania różnych elementów roboczych: nakładki, podcinacze boczne, różne rodzaje wałów.
CECHY:
Poprawia strukturę gleby
Niszczy podeszwę płużną
Zostawia pole przygotowane pod siew
ZALETY:
Wersja ciągniona
W modelu ciągnionym dyszel zaczepiany jest na dolnych ramionach TUZ, co sprawia, że maszyna jest bardzo stabilna w pracy na polu jak i podczas transportu.
Wersja zawieszana
Cultus w wersji zawieszanej zaczepiany jest na tylnym TUZ.
Podwójne sprężyny
W układzie mocowania zębów uprawowych kultywatora Cultus zastosowano podwójne sprężyny - zewnętrzną i wewnętrzną. Podwójne sprężyny reagują na większą siłę nacisku niż sprężyna pojedyncza oraz są wytrzymalsze. Dzięki takiemu rozwiązaniu konstrukcja maszyny jest zwarta, bezpieczna, a zęby stabilnie pracują na zadanej głębokośc
Sztywne zęby Cobra
Odpowiedni kształt zęba Cultus Cobra sprawia, że gleba jest podcinana, unoszona, a następnie odwracana oraz z impetem rozbijana o powierzcnię pola. Gleba jest dobrze spulchniona i wymieszana z resztkami pożniwnymi.
Nakładki robocze
W kultywatorach Cultus można stosować cztery różne rodzaje nakładek roboczych, o szerokości od 50 do 210 mm. Nakładki najwęższe mają zastosowanie, jeżeli celem zabiegu jest rozluźnienie twardej podeszwy glebowej. Natomiast końcówki o szerokości 210 mm (o zakończeniu w kształcie strzałki), przeznaczone są do prowadzenia uprawy płytkiej. Końcówki pośrednie mają szerokość 80 i 120 mm (końcówka o szerokości 80 mm należy do wyposażenia standardowego).
Zęby wyrównujące
Kultywatory Cultus 300-400 za ostatnią belką zębów uprawowych wyposażone są w rząd zębów wyrównujących (talerze wyrównujące dostepne są w opcji). Wyrównana przez zęby gleba zostaje wtórnie zagęszczona przez tylny wał konsolidujący.
Wał konsolidujący
W wersji ciągnionej kultywatora Cultus 300-400 występuje wał gumowy, natomiast w wersji zawieszanej dostepne są także wały stalowe i strunowe.

Broszury i katalogi:
Źródło danych: Vaderstad

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie objęte są ochroną prawną. Zakaz kopiowania, rozpowszechniania i publicznego odtwarzania bez zezwolenia producenta.

Strona jest zgodna z XHTML 1.0 Strict i została zoptymalizowana dla przeglądarek IE7+, Opera 9+, FireFox 3+, Google Chrome, Safari 4+