STRONA NA SPRZEDAŻ - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem twojeagro@wp.eu

POWRÓT LEGENDARNYCH CIĄGNIKÓW "FARMALL" OD CASE IH

Poniedziałek, 07 stycznia 2013
Farmall U podczas pracy

Farmall U podczas pracy

CASE IH poszerzył swoją ofertę ciągników w segmencie mocy od 55 do 115 KM. Dziewięćdziesiąt lat po pojawieniu się pierwszych ciągników FARMALL, znanych z niezawodności i wszechstronności, CASE IH ponownie wprowadza na rynek ponownie słynną markę ciągników. Nowe ciągniki miały swoją światową premierę w Szwajcarii pod koniec lipca 2012. Teraz są już osiągalne w Polsce.

FARMALL U: Uniwersalny ciągnik w segmencie mocy ok. 100 KM. Nowa konstrukcja pozwalająca zachować ideę ciągnika uniwersalnego i uprawowego. Wyposażone są w zupełnie nowy 3,4-litrowy silnik Common Rail z turbosprężarką z zaworem upustowym i chłodnicą międzystopniową oraz zewnętrznym systemem EGR. W ofercie dostępne są modele o mocy 99, 107 i 114 KM. Przekładnia może zostać dobrana w zależności od przeznaczenia ciągnika. Skrzynia 12x12 Powershuttle stanowi wyposażenie standardowe, a opcjonalnie dostępna jest skrzynia 24x24 Powershuttle z dwustopniową przekładnią Powershift, pozwalająca zachować większy komfort jazdy. Ponadto, opcjonalnie dostępna jest także przekładnia 20x20 Powershuttle z biegami pełzającymi.

A tak prezentowały się pierwsze modele Farmalla.

A tak prezentowały się pierwsze modele Farmalla.

FARMALL C: Partner hodowców zwierząt. Linia ciągników o mocy od 55 do 75 KM, skonstruowana do zastosowań przy hodowli zwierząt czy uprawie specjalistycznej. Nowe ciągniki FARMALL C zastępują dawną serię QUANTUM C w segmencie mocy 56-75 KM i dostępne są w trzech wersjach modelowych: 55, 65 i 75 KM. Moc generowana jest przez czterocylindrowy silnik FPT (Fiat Powertrain Technologies) o pojemności 3,2 litra, który znakomicie łączy się z kompaktową konstrukcją ciągnika, zapewniając idealny stosunek mocy do masy i promień skrętu zaledwie 3,80 metra. Istnieje możliwość wyboru przekładni zsynchronizowanej 12x12 lub 20x20 z biegami pełzającymi, z których obie posiadają mechaniczną zmianę kierunku jako wyposażenie standardowe lub opcję Hydroshuttle. Maksymalna prędkość wynosi 40 km/h, podczas gdy opcja biegów pełzających pozwala na uzyskanie prędkości równej zaledwie 123 metry na godzinę.

FARMALL A: Większa wszechstronność, zwrotność i wydajność. FARMALL A to 6 modeli o mocy 65-113 KM. Serce tej serii ciągników stanowią nowoczesne, trzy- i czterocylindrowe silniki FPT z turbosprężarką, wyposażone w układ recyrkulacji gazów spalinowych w celu spełnienia obowiązujących norm emisji spalin. Charakteryzują się one solidną i kompaktową konstrukcją oraz wysokim wzrostem momentu obrotowego, co oznacza mniej zmian biegów i wysoką wydajność oraz dodatkowo niskie jednostkowe zużycie paliwa. Dostępny jest szeroki wybór przekładni. Środowisko pracy operatora jest komfortowe dzięki przestronnej kabinie z wygodnym wejściem, w której ważne przyrządy sterujące zostały dogodnie zgrupowane po prawej stronie operatora. Ważnym elementem konstrukcji kabiny jest okno podglądu ładowacza wbudowane bezpośrednio w dachu, które jest pomocne przy podnoszeniu ładowacza na dużą wysokość. Do pracy w porze nocnej na dachu kabiny zainstalowane są nowe, mocne reflektory

Źródło: CASE IH

Strona jest zgodna z XHTML 1.0 Strict i została zoptymalizowana dla przeglądarek IE7+, Opera 9+, FireFox 3+, Google Chrome, Safari 4+