STRONA NA SPRZEDAŻ - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem twojeagro@wp.eu

Nowe kosiarki od Classa do zbioru koniczyny i lucerny

Niedziela, 30 grudnia 2012
nowa kosiarka od Classa

nowa kosiarka od Classa

Od niedawna Class w ofercie posiada nowe kosiarki do m.in koniczyny. Jest to model DISCO 3500 F/FC/FRC PROFIL - trzy nowe kosiarki tarczowe do montażu z przodu ciągnika. W zależności od typu, nowe DISCO dostępne są bez kondycjonera, z kondycjonerem palcowym lub kondycjonerem walcowym. Szerokość robocza wynosząca 3,40 m pozwala łączyć te kosiarki także z ciągnikami o szerokim ogumieniu. W kombinacjach z kosiarkami dołączanymi z tyłu ciągnika lub w zespołach kosiarek uzyskuje się doskonałe pokrycie powierzchni z nieograniczoną możliwością jazdy po ciasnych zakrętach.

Pozostałe zalety powyższych modeli: sprawdzona kinematyka PROFIL, a więc to nie ciągnik prowadzi kosiarkę, lecz "podłoże". Jest to realizowane przez kombinację punktu obrotu ruchów wzdłużnych umieszczonego blisko gleby oraz układu ruchów poprzecznych. przy odciążaniu kosiarki można wybierać między sprężynami a hydropneumatycznym odciążeniem ACTIVE FLOAT. Oferuje ono tę zaletę, że pozwala z kabiny ciągnika w każdej chwili dopasować odciążenie do aktualnych warunków glebowych ( spadek zużycia paliwa sięga tu nawet do 20% ) nowe kosiarki czołowe DISCO wyposażone są w belki tnące P-CUT. W mniej gęstym łanie mogą one pracować z liczbą 850 obrotów WOM bez ujemnego wpływu na jakość cięcia. Jest to kolejny czynnik zmniejszający zużycie paliwa aż do 16%. Na polach o gęstym poroście można wywołać dodatkową moc zwiększając liczbę obrotów WOM do 1.000/min. przetłoczenia na dolnej stronie belki tnącej mają bardzo pozytywny wpływ na jakość paszy. Zbierający się tam brud jest zgarniany przez darń jak szczotką a zawartość popiołu surowego w paszy zostaje zredukowana o 17%. do bezpiecznego transportu po drogach służą składane tablice ostrzegawcze z zamontowanym oświetleniem pojemnik na nożyki, opcjonalne, hydraulicznie składane fartuchy ochronne oraz wałki przegubowe z przegubami krzyżakowymi smarowanymi co 250 godzin.

Źródło: class.pl

Strona jest zgodna z XHTML 1.0 Strict i została zoptymalizowana dla przeglądarek IE7+, Opera 9+, FireFox 3+, Google Chrome, Safari 4+