STRONA NA SPRZEDAŻ - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem twojeagro@wp.eu

NOWY ŚWIATOWY REKORD GUINNESSA - GIGANTYCZNE CIĄGNIKI CASE IH

Niedziela, 05 sierpnia 2012
50 największych ciągników Case IH

50 największych ciągników Case IH

GIGANTYCZNE CIĄGNIKI CASE IH USTANAWIAJĄ NOWY ŚWIATOWY REKORD GUINNESSA I PRZYCZYNIAJĄ SIĘ DO WALKI Z CHOROBAMI NOWOTWOROWYMI Fakty: - Pięćdziesiąt ciągników CASE IH Quadtrac na jednym polu - Orka trwająca prawie osiem minut pozwala ustanowić nowy rekord świata Właściciele ciągników CASE IH Quadtrac z całej Wielkiej Brytanii poświęcili jeden z najlepszych dni żniw, aby 28 lipca 2012 roku sprowadzić swoje maszyny na jedno umówione pole w Lincolnshire, pomóc w zebraniu funduszu w kwocie ponad 20.000£ dla organizacji Cancer Research UK oraz ustanowić nowy światowy Rekord Guinnessa w równoczesnej pracy największej liczby ciągników CASE IH Quadtrac.

Certyfilat potwierdzający nowy rekord Guinnessa

Certyfilat potwierdzający nowy rekord Guinnessa

Impreza to realizacja idei Neila Maddisona i Helen Rainthorpe. Neil Maddison to doświadczony operator ciągników CASE IH Quadtrac pracujący dla JJR Farms od wielu lat. Helen Rainthorpe natomiast to osoba, która zrezygnowała z realizowania swojej kariery w szkolnictwie, aby przed dwoma laty, po przedwczesnej, będącej wynikiem choroby nowotworowej, śmierci swojego ojca Johna, objąć pieczę nad rodzinnym przedsiębiorstwem. John Rainthorpe słynął z przyszłościowego myślenia w zakresie wykorzystywania najnowszej technologii w opłacalnej i przyjaznej dla środowiska uprawie roślin. Był ogromnym zwolennikiem ciągników Case IH Quadtrac, słynących z wysokiej mocy, gąsienicowego systemu trakcyjnego chroniącego strukturę gleby oraz z niskiego zużycia paliwa. W związku z tym, że w gospodarstwie od lat współpracowano z marką CASE IH i ciągnikami Quadtrac, a John Rainthrope darzył je ogromnym szacunkiem, Helen Rainthorpe postanowiła zorganizować pokazy pracy ciągników CASE IH Quadtrac, a tym samym pozyskać fundusze dla organizacji Cancer Research UK. Organizacja programu, reklama i charytatywna zbiórka funduszy zapoczątkowały proces, który podczas sobotniego pokazu uwieńczony został ustanowieniem światowego rekordu Guinessa. Pięćdziesiąt ciągników CASE IH Quadtrac zostało przetransportowanych na pole w pobliżu rodzinnego gospodarstwa JJR Farms w Welton Cliff z tak odległych miejsc jak Wiltshire i Aberdeenshire. Maszyny ustawione zostały przed tłumem ponad 3.000 gości. Dokładnie o godzinie 13:30 operatorzy imponującej liczby ciągników CASE IH Quadtrac uruchomili swoje maszyny i ruszyli na przeciwległy koniec pola, gdzie zawrócili, obniżyli kultywatory i przejechali w kierunku publiczności w czasie 7 minut i 47 sekund, czemu towarzyszyły ryk silników, dźwięk klaksonów i błysk reflektorów. Czas przejazdu 7 minut i 47 sekund zapewnił wpis do Księgi Rekordów Guinnessa, o czym orzekł przedstawiciel wydawcy. Helen Rainthorpe otrzymała certyfikat potwierdzający ustanowienie nowego światowego Rekordu Guinessa, a każdy uczestnik pokazu jego kopię. Operatorom najstarszych, najdłużej pracujących i najdalej przetransportowanych maszyn CASE IH Quadtrac wręczono modele ciągników CASE IH Quadtrac w skali 1/32. W grupie 50 ciągników pracując na polu znalazły się prawie wszystkie warianty maszyny CASE IH Quadtrac obejmujące 16-letnią historię produktu – począwszy od najstarszych modeli z połowy lat 90-tych, aż po najnowszy model CASE IH Quadtrac 600, obecnie najmocniejszy ciągnik na rynku.

Źródło: CASE IH

Strona jest zgodna z XHTML 1.0 Strict i została zoptymalizowana dla przeglądarek IE7+, Opera 9+, FireFox 3+, Google Chrome, Safari 4+