STRONA NA SPRZEDAŻ - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem twojeagro@wp.eu

Rewolucja w przyczepach od "Metaltechu Mirosławiec"

Czwartek, 21 czerwca 2012

Przyczepy serii DB i TB nadają się do przeworzenia materiałów sypkich takie jak płody rolne i materiały budowlane. Dzięki uszczelnieniom stalowym poziomym i pionowym ich żywotność jest kilkadziesiąt razy bardziej wytrzymała niż uszczelnienia gumowe.

Bezobsługowa szczelność to znak rozpoznawczy ZM Metaltech. Rozwiązanie to jest stosowane już od 20 lat.

Bezobsługowa szczelność to znak rozpoznawczy ZM Metaltech. Rozwiązanie to jest stosowane już od 20 lat.

Tajemnica polega na podwójnym pasowaniu przyczep. Przed malowaniem, przyczepa jest składana i pasowana indywidualnie. Nastepnie jest rozkładana i malowana. Wszystkie mniejsze detale i burty sa malowane proszkowo co daje tym elementom dodatkową wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne powłoki lakierniczej. Podłoga oraz rama przyczepy jest malowana na "mokro" Po opuszczeniu lakierni przyczepa jest ponownie składana i ręcznie pasowana. Przechodzi "próbę szczelności" nazywaną "gwarancją na rzepak". Dodatkowym atutem jest uszczelnienie poziome na łączeniu burta burta co zapobiega dostawaniu sie wody podczas deszczu do środka przyczepy jak i uszczelnienie podstawy stelaża z przodu i z tyłu przyczepy.

Uszczelka pozioma stalowa pasowana ręcznie.

Uszczelka pozioma stalowa pasowana ręcznie.

Od samego początku produkcji przyczep, ZM Metaltech stosuje "odkładany" stelaż plandeki który ułatwia załadunek "od góry" Firmy konkurencyjne zaczęły stosować to rozwiązanie dopiero od dwóch sezonów. Nowym elementem który został wprowadzony do seryjnej produkcji i zaprezentowany na zeszłorocznym Agro Schow to "obrotowy" kosz koła zapasowego. Pomysł pracownika i Działu Konstrukcyjnego ZM Metaltech.

"Obrotowy" kosz koła zapasowego. Pomysł został opatentowany.

Znaczącą zmiana w Agro transporcie to kompletne oświetlenie ledowe przyczepy. Mimo prezentacji takiego oswietlenia w 2010r, żadna firma nie stosuje tego rozwiązania które z pewnościa poprawia bezpieczeństwo takiego zestawu na drogach publicznych. Oświetlenie ledowe jest bardziej wytrzymałe na uszkodzenia mechanicznie niż tradycyjna żarówka. Każdy punkt świetlny w lampie typu led działa niezależnie. Uszkodzenie jednego czy dwóch diód nie eliminuje funkcjonalności oświetlenia.

Oświetlenie ledowe - bezpieczeństwo, trwałość i funkcjonalność.

Oświetlenie ledowe - bezpieczeństwo, trwałość i funkcjonalność.

Pomost roboczy nazywany potocznie "balkonem" został również zmodyfikowany. Wzbogacono go o dodatkową barierkę dzięki której, operator plandeki zyskał punkt podparcia i mając wolne obie ręce, może bezpiecznie rozwinąć i zwinąć plandekę.

Poprawiony

Poprawiony "balkon".

Koła w przyczepach DB 8000 i innych przyczepach o podobnym tonażu stosujemy koła 315/60R22,5' które wytrzymuje obciążenie do 4000kg.Uniwersalne skrzynie przyczep trójstronnego wywrotu mogą być stosowane równiez na podwoziu centralnoosiowym czyli tzw tandemie lub tridemie. Funkcjonalność takiej przyczepy jest wzbogacona o lepsza możliwość manewrowania a dociążenie dyszla spowodowanie lepszym rozłożeniem ładunku poprawia trakcję ciągnika.

 Metaltech ma najbogatsze wyposażenie dodatkowe.

Metaltech ma najbogatsze wyposażenie dodatkowe.

Źródło: Metaltech

Strona jest zgodna z XHTML 1.0 Strict i została zoptymalizowana dla przeglądarek IE7+, Opera 9+, FireFox 3+, Google Chrome, Safari 4+