STRONA NA SPRZEDAŻ - zainteresowanych prosimy o kontakt pod adresem twojeagro@wp.eu
Producent maszyn
BOBCAT
Rodzaje maszyn BOBCAT
Firmy handlowe związane z BOBCAT
  • ASCO EQUIPMENT SP. Z O.O.
  • ATLAS - POLAND SP. Z O.O.
  • ATUT RENTAL SP. Z O.O.
BOBCAT

TKL Progress Maszyny Budowlane

ul. Jagodowa11
86-005 Zielonka gm. Białe Błota k/ Bydgoszczy
Tel: 52 3203636
e-mail: tkl@tklprogress.pl

BOBCAT jest światowym liderem w produkcji miniładowarek na kołach lub gąsienicach oraz ładowarek teleskopowych.
Marka Bobcat jest synonimem kompaktowych, niewielkich ładowarek gdzie rozmiar i wielozadaniowość to najważniejszy priorytet.
Pierwszy model ładowarki (trzykołowej) powstał w roku 1957. Została ona skonstruowana przez braci Cyrila i Louisa Kellerów na prośbę znajomego farmera. Co ciekawe, w obecnych czasach raczej niepraktykowane, do jej budowy wykorzystano używane części i elemanty metalowe z pobliskiego złomowiska.
Zbudowanie pierwszej maszyny przyczyniło się do powstania kolejnych rozwiązań i udoskonaleń.
Rok później prawa do ładowarek nabyła firma Melroe związana z wujkiem braci Keller. Zmianie ulgła też nazwa firmy na Melroe Bobcat, a pierwsze ładowarki kołowe pod nazwą Bobcat wyprodukowano w 1962 r.
Od tamtej pory określenie BOBCAT stało się synonimem wszelkiego rodzaju miniładowarek.
W latach 80-tych do oferty weszły również minikoparki oraz ładowarki teleskopowe i przegubowe. Obecnie Bobcat jest częścią giganta koreańskiego koncernu DOOSAN, producenta sprzętu budowlanego i maszyn przemysłowych.

Wszystkie materiały zamieszczone na stronie objęte są ochroną prawną. Zakaz kopiowania, rozpowszechniania i publicznego odtwarzania bez zezwolenia producenta.

Rodzaje maszyn BOBCAT
Strona jest zgodna z XHTML 1.0 Strict i została zoptymalizowana dla przeglądarek IE7+, Opera 9+, FireFox 3+, Google Chrome, Safari 4+